Alacalı Butik Otel & Restaurant Hakkında

Otelimiz yeni kurulmakta olan, bir aile işletmesidir . Hayallerimizin gerçeğe dönüşmesidir. Yıllarca gezip yapmış olduğumuz birikimlerin sonucunda ortaya çıkan ve gelecek yıllar da Siz değerli Misafirlerimizin de katkıları ile çok daha iyi yerlere gelecek olan sıcacık bir aile ortamıdır. İlk olarak, 4 Temmuz 2013 tarihinde Misafirlerimize ve Dostlarımıza ilk defa kapımızı sonuna kadar açmış bulunuyoruz. Otelimizde 10 oda, 26 yatak bulunmaktadır. Odalarımız, 20 m2 ile 30 m2 ile değişen ölçülerdedir. Odalarımızda ; beğeneceğinizi umduğumuz; cok şık ve temiz banyolarımız, Klimalarımız, LED TV lerimiz, oda servisi için telefonlarımız, yaz kış sıcak suyumuz bulunmaktadır. Odalarımızın 4 tanesi balkonlu ve deniz manzaralıdır. 2 odamız orman manzaraladır.

Serpme Kahvaltı
Serpme Kahvaltı

Kahvaltı ve Yemek

14 Senedir, Alacalı Köyünde yaşamanın vermiş olduğu rahatlıkla, Siz değerli Misafirlerimize, gerek kendi bahçemizden, gerekse komşu bahçeler den tedarik ettigimiz, domates, biber, patlıcan, salatalık gibi organik bahçe ürünleri ve Bolu MENGEN yaylalarının ilcesinden gelen; tereyağı ve köy peyniri, Trabzondan YOMRA ilçesinden gelen Minci ( peynir ) gibi organik olduğunu bildiğimiz doğal lezzetler ikram ediyoruz. Kahvaltılarımızı elimizden geldiğince , annelerimizin yapmış olduğu ev yapımı reçeller, marmelat ve komşumuzun ARILARININ bizler için yapmış olduğu, Ballarla TATLANDIRIYORUZ. Mevsiminde , Bodrum un yöresel mandalina, bergomat ve portakal reçellerini getiriyor ve ikram etmeye çalışıyoruz . Yine komşularımızın tavuklarınından temin ettiğimiz YUMURTALARLA çocuklarınızın DEMİRİNİ güçlendiriyoruz. Ben Köy sütü isterim diyen MİSAFİRLERİMİZİ ise, her sabah kapımıza kadar gelen TAZE sütle besliyoruz … Öğleden sonra ise, isterseniz, kavun, karpuz, beyaz beynir vb. gibi aparatifler alabilir, isterseniz de, BOLU, MENGEN in gururu, Fatih ARIN cheff’ imizin , 25 yıllık Turizm ve Dünya Mutfagı tecrübesinden faydalanabilirsiniz . Ala-card Mutfagımızda, Bolu’ dan getirmiş olduğumuz ETLERİMİZİ ( Köfte, Pirzola. Bonfile, Kuzu Şiş, KülBastı, Saç Tava, Kavurma vb , ) mangalda ve yanında Manda yoğurdu ve zeytinyağlılar eşliğinde tavsiye ederiz.

Deniz ve Havuz

Otelimizin 4 odası deniz görmektedir. Deniz yürüme mesafesi olarak 5 dk mesafededir. Aracınız ile 1 / 2 dk mesafededir. Sahilköy den itibaren, 15 km lik bir kum plajımız vardır. Sahillerimizde İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin desteği ile yetişmiş Cankurtaranlar bulunmaktadır . Şile de Nerede Kalınır, Ne Yenir Ne İçilir; İstanbul merkez de oturup hala Şile yi görmemiş dostlarımız, Şile de gelince nerede kalınır, ne yenir, ne içilir diye soruyorlar. En güzel köy kahvaltısını Alacalı Butik Otel & Restaurant da bulacağınıza eminiz . Geride kalan 2 sezon boyunca, kahvaltımızın tadını çeşidini, kalitesini beğenmeyen misafirimiz olmadı . Bu konu da çok iddialıyız .
Alacalı Butik Otel Şile - Havuz
Deniz ve Havuz